Galeria
Zwierzęta

Zwierzyniec :)

Kochani!
Trochę mnie nie było.  Sporo czasu zajęło mi przygotowywanie się do sesji.
Pisałam ostatnio, że następny post poświęcony będzie zwierzaczkom z Mini-ZOO.  Postaram się Wam je troszkę opisać. Opowiem także, co w Mini-ZOO można ciekawego robić.

MINI ZOO 1

W Mini-Zoo mieszkają zwierzęta  z różnych stron świata – od Strusi Emu, aż po koczkodana zielonego, czy wielbłąda. (Moim ulubieńcem jest renifer Rudinio – syn Rudolfa – który przyleciał do Parku Rozrywki ZIELENIEWO wraz ze św. Mikołajem tej zimy.)

Mini-ZOO zostało  stworzone z myślą o najmłodszych. Dzieci mają tutaj bezpośredni kontakt ze zwierzętami i jest to wspaniała okazja do poznania ich. Można spotkać tutaj m. in. Koczkodana Zielonego o imieniu Johny (podobny do małej małpki), strusie emu – Florka i Faunę, wielbłąda Tobiego (który także wozi dzieciaki na swoim grzbiecie), lamy- Kacperka i Klementynkę, byczka szkockiego Fernando oraz wiele innych mieszkańców. Najmłodsi mają okazję do zobaczenia, pogłaskania, a nawet  nakarmienia naszych królików, kózek, kucyków, koników, czy owieczek miniaturkowych.  Z pewnością pani/pan przewodnik odpowie na pytania takie jak: „Czy strusie Emu naprawdę chowają głowę w piasek?”  Pięknym widokiem jest zauważenie momentu , kiedy Paw królewski rozkłada swój długi,  wielobarwny ogon. zjawiskowe upierzenie mają także bażant oraz perliczki. (Ptaki noszące na sobie perły – Nazwano te ptaki w ten sposób, gdyż na piórach mają białe kropki, które wyglądają ja perły.)

GALERIA MINI ZOO

Tak Więc ile mieszkańców ma Mini-Zoo? Hmm… Nie ma stałej liczby, gdyż co jakiś czas przyjeżdżają nowe zwierzaczki.

 

post 2 mini z00 renifer

Zacznijmy Od renifera. Jak już wcześniej wspomniałam jego imię to Rudinio. Jeżeli chodzi o kontakty z ludźmi, jest bardzo przyjaźnie nastawiony. Nie ma także problemu, aby pasł się wśród innych zwierząt. Nie przeszkadza mu głaskanie (Jego sierść jest bardzo miękka i miła w dotyku) i kiedy dasz mu schrupać troszkę trawy, bardzo Cie polubi. Uwaga!! Renifer ma łaskotki. 🙂

 

post 2 mini z00 wielbłąd

Wielbłąd Tobi mieszka tutaj dosyć długo. (Jest jednym z pierwszych zwierząt jakie przyjechały).  Codziennie wozi dzieci, ale również i dorosłych na swoim grzbiecie. Jest dostojny. Bardzo szybko biega i wspaniale pływa. Jest to baktrian – ma dwa garby. Tobi uwielbia jeść pokrzywy.

 

post 2 mini z00 PAW

Paw królewski – Rozkładając swój piękny ogon pokazuje, jaki jest dostojny – w taki sposób flirtuje z samicą. (Każde pióro zakończone jest wielobarwnym „oczkiem”.)  Bardzo chętnie pozuje do zdjęć i jest niezłym łakomczuchem, więc jeżeli zerwiesz mu troszkę trawy na pewno popędzi w Twoja stronę.

 

post 2 mini z00 emu

Strusie emu – Florek i Fauna mają trzy palce u nogi. Tak jak wielbłąd Tobi są dobrymi pływakami. Biegają nawet do 50 km/h. Posiadają umiejętność wykrywania zbliżającego się deszczu. Słyszą dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Uwaga!! Lubią jeść frytki. 🙂

 

post 2 mini z00 daniel

Jack jest bardzo przyjaźnie nastawiony. Cieszy się na widok ludzi. Uwielbia głaskanie  po pyszczku i jabłuszka. Ma bardzo miękkie poroże, które jest także jego termoregulatorem. Zaprzyjaźnił się już ze swoim sąsiadem – Rudinio. 🙂

 

post 2 mini z00 samica jaka

Basia ma pokręcone rogi. Uwielbia wygrzewać się na słońcu, ale nie przebada na wielkimi upałami. Mieszka razem ze swoim kompanem – byczkiem szkockim Fernando. Świetnie się razem dogadują. Na pastwisku zawsze muszą paść się razem.

 

post 2 mini z00byk

Choć jest zwierzakiem górski, zdążył się  już przyzwyczaić do cieplejszych klimatów. Jest równie pokręcony jak Basia.

 

 

Więcej zwierzaków wkrótce. Miłego dnia. /Calamity Jane